کسب و کار آنلاین

تاریخ: دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت: 10:18 بازدید: 141 نویسنده: پویا

خرید هدیه برای بسیاری از ما کار سختی است. همیشه به زادروز اطرافیان به چشم یک دردسر بزرگ و وضعیّت بحرانی نگاه می‌کنیم که احتمالاً باید با اکسسوری‌ها، لباس‌ها و یا لوازم الکترونیکی پشت سر بگذاریم!

در این میان اما خرید برای نوجوانان کار مشکل‌تری به نظر می‌رسد. احتمالاً شما هم چندبار برای دختر و یا پسری در این سن خرید کرده‌اید و دیدهاید که چطور با هیجان کامل از هدیه‌ای که گرفته است، هر روز استفاده می‌‌کند و یا آن را به گوشه‌ای پرت می‌کند و هیچ‌وقت برای دوّمین بار به سراغش نمی‌رود. شاید در لحظه‌ی نخست عاشق هدیه‌ای شده که دریافت کرده و ساعتی بعد به این نتیجه رسیده که بدترین رنگ دنیا برای آن انتخاب شده است.

 

نمی‌خواهیم برای حل این مشکل تنها به مثبت‌نگری بسنده کنیم اما نخستین گام برای اینکه بتوانید خرید خوبی برای نوجوان‌ها داشته باشید، تغییر نگاه شماست. نخست باید این دید را که خرید برای آنها کار سختی است، کنار بگذارید! کار سختی است؛ اما نشد ندارد!

 


مقاله‌ی مرتبط: مقاله‌ راهنمای جامع خرید کم‌هزینه و شیک را بخوانید


 

نوجوانی؛ دوران انفجارهای پی‌در‌پی

teen-anger-violence

نوجوانی خود را به یاد دارید؟ دورانی که با هجوم تغییرات جسمی، روانی و رفتاری روبه‌رو بودید و تمام دنیا رودرروی شما ایستاده بود! شما کلکسیون متنوعی از رفتارها و تصمیم‌های غیرقابل‌پیش‌بینی بودید که نتیجه‌ی مستقیم تغییرات جسمی و جنسی آن دوره بود.

نوجوانی به دلیل تغییرات هورمونی و مغزی، دوران انفجارهای پی‌درپی خلق‌وخو، منش و سبک زندگی است. همه چیز در این دوران در شدیدترین حالت خود قرار دارد؛ نوجوانان به شدّت عاشق می‌‌شوند؛ به شدّت متنفرند؛ به شدّت ابراز احساسات می‌کنند؛ به شدّت از ابراز احساسات و نظر دوری می‌کنند؛ به شدّت گریه می‌کنند و به شدّت می‌خندند.

هرچند که نخستین تغییرات نامحسوس هورمونی در بدن انسان پس از تولد در سنین ۶ تا هشت‌سالگی اتفاق می‌افتد، اما دوران نوجوانی در واقع دوران هجوم هورمون‌هاست؛ تا جایی که طبق برخی پژوهش‌ها، تولید تستوسترون در پسرها به بیش از ۱۰ برابر میزان قبلی می‌رسد. افزون بر این هورمون‌های رشد و آدرنال نیز در این دوره رشد چندبرابری پیدا می‌کنند که می‌تواند بر عملکرد مغز نیز تأثیرگذار باشد.

این تغییرات هورمونی را در کنار تغییرات شدید مغز و رشد آن در دوران بلوغ بگذارید، آن وقت متوجه خواهید شد که دمدمی‌مزاج‌بودن آنها در خرید و انتخاب، کمترین عکس‌العملی است که می‌توانند به محیط اطراف نشان دهند.

مغز نیز در این دوران تغییرات بسیاری دارد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که تغییرات غیرمنتظره‌ای در ماده خاکستری و قشر مغز اتفاق می‌افتد. حجم ماده‌ی خاکستری مغز که در طول کودکی افزایش پیدا کرده است، در دوره‌ی نوجوانی رو به کاهش می‌گذارد؛ البته کاهشی که طبیعی است و یک بخش ضروری از بلوغ به شمار می‌آید.

همچنین مطالعات نشان می‌دهد که قدرت استدلال، حافظه و توانایی مغز برای برنامه‌ریزی در انسان در سال‌های ۱۵ یا ۱۶ سالگی کامل می‌شود.

بنابراین تا زمانی که مغز در حال شکل‌گیری است و هورمون‌ها دست از هجوم همه‌جانبه و شبانه‌روزی خود برنداشته‌‌اند، نمی‌توان انتظار داشت که رفتار، تصمیم‌گیری‌ها و ابراز احساسات به وضعیّت عادی برسد.

 

پیش از خرید بدانید

shopping

خرید برای تمام نوجوانان، نسخه‌ی واحدی ندارد. اما می‌توان برای آن ایده‌ها و پیشنهادهایی داشت.

  • اگر با یک نوجوان برون‌گرا سروکار دارید، فرآیند خرید برای شما آسان‌تر است. درک این نوجوانان راحت‌تر است چون معمولاً روراست هستند و افکار و سلیقه‌های خود را به راحتی بیان می‌کنند؛ زود تصمیم می‌گیرند و به طور معمول رنگ‌های روشن را بیشتر دوست دارند. بنابراین حتی اگر ارتباط کمی با او داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید حدس بزنید که چه هدیه‌ای برای او مناسب است.
  • فهمیدن نظرات و سلیقه‌های نوجوانان درون‌گرا نیز به فرآیند پیچیده‌ای نیاز ندارد، اگر جزو حلقه‌ی دوستان و یا نزدیکان او باشید به دلیل احساس راحتی با شما، نظراتش را بهتر در میان خواهد گذاشت. در غیر این صورت هم کمی گپ زدن با او در جایی دنج و یا در زمانی که فکر می‌کنید برای کشف یک انسان آرام و همیشه در تفکر، آماده هستید، شروع خوبی است.
  • باید در انتخاب رنگ‌ها برای این افراد کمی دقت و حوصله داشته باشید. معمولاً نوجوانان به رنگ سفید علاقه‌ای نشان نمی‌دهند؛ البته این قطعی نیست اما مشکی معمولاً رنگ مورد علاقه‌ی دختران و پسران است. علاقه به ترکیب این دو رنگ ممکن است در سال‌های پایان نوجوانی به وجود بیاید که نشانه‌ای از گذار به مرحله جوانی و بزرگسالی است. رنگ نارنجی رنگ نوجوان‌های پُر انرژی است؛ آبی نیز به آرامش آنها کمک می‌کند و بر عکس، رنگ‌های فسفری می‌تواند سطح تندخویی آنها را بالا ببرد.
  • آنها دوست دارند احساس استقلال بیشتری داشته باشند. برای هدیه‌کردن چنین حس زیبایی به آنها، گاهی اوقات اجازه دهید در انتخاب هدیه آزاد باشند. به آنها بگویید که از کدام فروشگاه اینترنتی چه محصولاتی را انتخاب کرده‌اید تا در نهایت خودشان با سر زدن به وب‌سایت، انتخاب نهایی را انجام دهند.

 

چه چیزی بخرید

Shopping-Bags

پژوهش‌ها در این زمینه در کشور ما چندان کامل و همه‌جانبه نیست. اما تحقیقات در دیگر کشورها نشان داده است که نوجوانان در خریدها و بیشتر در خریدهای اینترنتی، برای لباس بیش از هر چیز دیگری هزینه می‌کنند. البته لوازم الکترونیکی و کفش نیز در صدر فهرست خریدهای آنان از فروشگاه‌های اینترنتی قرار دارد. شما هم می‌توانید به این بخش‌ها در وب‌سایت فروشگاه سر بزنید و مطمئن باشید که در هر صورت به یکی از اینها، نیاز و یا علاقه دارد.

  • نوجوانان در این سن علاقه‌مند هستند که بزرگتر از سن خود رفتار کنند و یا لباس بپوشند بنابراین سعی نکنید او را به دوران سنی پیشینش یعنی کودکی بازگردانید. احتمالاً خرید یک اسلحه پُر سروصدا و یا یکعروسک سخنگو پرخطرترین انتخاب شما در چنین شرایطی خواهد بود!
  • همانطور که خواندید، لباس، لوازم الکترونیکی و کفش، نخستین انتخاب‌های نوجوانان در وب سایت فروشگاه‌هاست اگر به سراغ یکی از اینها رفتید، پیشنهادهای ما درباره‌ی رنگ‌ها را فراموش نکنید.
  • دختران نوجوان آرایش‌کردن را دوست دارند؛ این رفتار کاملاً طبیعی آنها در این سن برای پیشی‌گرفتن از همسن‌های خود و رفتار طبیعی آنها به عنوان یک زن، برای زیباتر دیده‌شدن است. لوازم آرایش و زیبایی شاید بهترین انتخاب نباشد اما سایه‌هایی با تُن رنگ صورتی و بنفش، هیجان زیادی به آنها می‌دهد.
  • لوازم الکترونیکی برای دختران و پسران توأمان رضایت‌بخش است. هرچند که پسرها هیجان بیشتری برای هدیه‌گرفتن این وسایل نشان می‌دهند. برای انتخاب یکی از کاربردی‌ترین آنها می‌توانید با یکی از هم‌سن و سال‌های آنها و یا با کسی که از علاقه‌مندی‌های آنها باخبر است، مشورت کنید.
  • اگر تصمیم گرفتید برای او یک گوشی جدید بخرید؛ به گوشی‌های کوچک فکر نکنید. گوشی‌های بزرگ در این سن برای آنها جذاب‌تر است.
  • لوازم الکترونیکی هدیه‌های گران‌قمیتی هستند. اگر تصمیمم به خرید یک گجت گرفتید، به فکر یکقاب با حال‌وهوای دخترانه و یا پسرانه نیز برای آن باشید، انتخابی که آنها را خوشحال و از اموال شما مراقبت می‌کند!

شاید تصور می‌کنید که باید به جای خرید لوازم الکترونیکی و یا لوازم آرایش مثل همیشه به سراغ لباس، کفش و کتاب بروید. شاید تصور درستی باشد اما بهتر است به جای حذف این واقعیت‌ها از زندگی نوجوانان خود، آنها را مدیریت کنید. مثلاً می‌توانید به دنبال اپلیکیشن‌هایی برای تقویت حافظه‌ی آنها باشید. همچنین می‌توانید فعالیت‌ فیزیکی را در برنامه‌های روزانه‌ی آنها بگنجانید.

منبع : blog.bamilo.com


نکاتی-درباره‌ی-خرید-برای-نوجوانان نکاتی-درباره‌ی-خرید-برای-نوجوانان نکاتی-درباره‌ی-خرید-برای-نوجوانان نکاتی-درباره‌ی-خرید-برای-نوجوانان نکاتی-درباره‌ی-خرید-برای-نوجوانان امتیاز : 75 دیدگاه(0)

تاریخ: دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت: 10:16 بازدید: 120 نویسنده: پویا

تبلیغات در گوگل یکی از بهترین روش های تبلیغات اینترنتی است که اگر به صورت اصولی انجام شود بازدهی و اثر بخشی بیشتری نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی دارد. حتی خیلی از متخصصان بازاریابی و تبلیغات در دنیا عقیده دارند تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادوردز بهترین روش تبلیغاتی برای کسب و کار های آنلاین است.

تبلیغات در گوگل را با هیچ روش دیگری نمی توان مقایسه کرد. همانطور که می دانید گوگل می تواند ارزشمند ترین مشتریان را برای شما فراهم کند.  چون همانطور که می دانید هر کس برای رفع نیازش اولین کار که می کند به گوگل مراجعه می کند. در بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی بهترین گزینه تبلیغ در گوگل است. هر طور حساب کنید گوگل ادوردز نسبت به دیگر روش ها هدفمندی و بازگشت هزینه بیشتری خواهد داشت.

بسیاری از کمپانی ها و برندهای مطرح دنیا همچنان با تبلیغات در گوگل پیشتاز اند و همیشه یک قدم جلوتر از رقبایشان هستند. تبلیغات در گوگل یکی از زود بازده ترین روش های تبلیغاتی در دنیای آنلاین محسوب می شود. در کمتر از 15 دقیقه می توانید رتبه یک گوگل را برای خود کنید و کسب و کارتان را متحول کنید.

من این مقاله را نوشته ام تا به دوستانی که برای تبلیغ کردن در گوگل تجربه و اطلاعات کافی ندارند کمک کنم.

در این مقاله سعی می کنم از مزایا و معایب تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادورز بگویم. اینکه واقعا گوگل ادوردز بهترین گزینه است یا خیر؟ اینکه چه کار کنیم تبلیغات در گوگل مان به صرفه تر باشد؟ بهینه سازی تبلیغات در گوگل چگونه است؟ چگونه رتبه یک را در تبلیغات گوگل بدست بیاوریم؟ و در مورد سوالات متعدد دیگری که مطمئن هستم با خواندن این مقاله به آن ها خواهید رسید صحبت می کنم.

پس اگر واقعا اطلاعات کاملی در مورد تبلیغات در گوگل ندارید پیشنهاد می کنم قبل از اینکه برای تبلیغ در گوگل ادوردز اقدام کنید با خواندن این مقاله اطلاعات تان را بالا ببرید.

 

تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) چیست؟

تبلیغات گوگل ادوردز

تبلیغات گوگل یا Google Adwords پلتفرم تبلیغاتی گوگل است که بیشترین درآمد گوگل از این راه تامین می شود. توسط گوگل ادوردز می توانید سایت یا تبلیغ خود را در نتایج جست و جوی گوگل یا برنامه ها و سایت هایی که برای گوگل هستند مثل یوتیوب، جی میل، گوگل مپ، گوگل پلی و … به نمایش در آورید.

همانطور که می دانید به جز تبلیغ در نتایج جست و جوی گوگل تبلیغ در هیچ کدام از سایت ها و برنامه های گوگل برای ما ایرانی ها کاربرد ندارد. اگر همین حالا سری به گوگل بزنید و یک حوزه نسبتا پر رقابت را جست و جو کنید معمولا دو الی 3 سایت ابتدایی سایت هایی هستند که برای تبلیغ در گوگل اقدام کرده اند. معمولا این تبلیغات را با علامت “Ad” که ابتدای آدرس سایت شان در نتایج جست و جو وجود دارد می توان شناسایی کرد.

در تبلیغات گوگل شما با پرداخت هزینه ای می توانید تبلیغ سایت خود را در بالا یا پایین نتایج جست و جوی گوگل به نمایش درآورید. تبلیغات گوگل ادورز این اجازه را به شما می دهد تا سایت خود را روی کلمات و عباراتی که دقیقا مخاطبانتان به دنبال آن ها هستند تنظیم کنید تا زمانی که مخاطبانتان به دنبال خدمات شما هستند سایت شما برای آن ها نمایش داده شود.

به تبلیغ در گوگل تبلیغ کلیکی گوگل هم گفته می شود. زیرا شما به ازای هر کلیک هزینه پرداخت می کنید. یعنی اگر سایت شما در روز هزاران بار هم در جایگاه های تبلیغاتی نمایش داده شود و تنها 10 نفر روی آن کلیک کنند فقط هزینه کلیک همان 10 نفر محاسبه می شود. (البته این فقط یک مثال بود)

 

چرا باید از تبلیغات در گوگل استفاده کنیم؟ چه مزیت هایی دارد؟

یکی از مزایای استفاده از تبلیغات در گوگل این است که می توانید سایت خود را در مدت زمان خیلی کوتاهی در هر کلمه و عبارت کلیدی مد نظرتان رتبه یک گوگل قرار دهید. شاید خیلی از دوستان فقط به همین خاطر از گوگل ادوردز استفاده می کنند. در واقع دید کلی افراد از تبلیغ در گوگل این است که رتبه یک را بدست بیاورند ولی در صورتی که گوگل ادوردز مزایای زیادی دارد و به همین جا ختم نمی شود.

در ادامه مزیت های مهمی که استفاده از تبلیغات در گوگل برای شما به همراه دارد را عنوان می کنم.

 

هدفمندی بیشتر

اولین مزیتی که گوگل ادوردز نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی دارد هدفمند بودن آن است. شما با گوگل ادوردز می توانید دقیقا روی مخاطبان هدف خود تمرکز کنید. کیفیت مشتریانی که از طریق تبلیغات در گوگل جذب می کنید بسیار بالا خواهد بود چون دقیقا مشتریانی را جذب می کنید که به دنبال خدمات و محصولات شما هستند.

این در صورتی است که بسیاری از روش های تبلیغات کلیکی اصلا هدفمند نیستند! مثلا تبلیغات کلیکی که در سایت های پر بازدید مشاهده می شوند. کاربران زیادی فقط به خاطر جذاب بودن بنر روی آن ها کلیک می کنند تا ببینند پشت آن تبلیغ چه خبر است؟

ولی در صورتی که در تبلیغات گوگل این طور نیست. البته خیلی مهم است صفحه فرود و عنوان آن کاملا بهینه و مطابق با نیاز کاربر باشد. ولی به طور کلی چون گوگل ادوردز در گوگل انجام می شود و مخاطبان زیادی اولین کاری که برای رفع نیازشان می کنند انتخاب گوگل است پس گوگل ادوردز بسیار هدفمند تر خواهد بود.

همانطور که می دانید گوگل یکی از معروف ترین شرکت های دنیاست که روزانه میلیون ها مخاطب دارد. به همین دلیل ادعا کرده است که همیشه سعی می کند تا بهترین نتایج را به مخاطبانش نشان دهد. البته این امر بستگی به اجرای صحیح و هدفمند تبلیغات در گوگل هم دارد. ولی در هر صورت بازدید کنندگانی که از گوگل وارد هر سایتی می شوند به مراتب کیفیت بالاتری خواهند داشت.

 

صرفه جویی در هزینه ها

یکی دیگر از مزیت های گوگل ادوردز صرفه جویی در هزینه های تبلیغاتی است. اگر بتوانید کمپین های خود را به صورت اصولی و هدفمند در ادوردز گوگل راه اندازی کنید قطعا می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

این در حالی است که خیلی از دوستانی که از تبلیغات گوگل استفاده می کنند بدون آگاهی و مشاوره با یک متخصص، تبلیغات خود را در گوگل شروع می کنند و متاسفانه هزینه های زیادی را به هدر می دهند. بدون اینکه بازگشت هزینه مناسبی داشته باشند. در ادامه بیشتر در مورد این قضیه صحبت می کنم.

در بسیاری از روش های تبلیغات کلیکی که در سایت های پر بازدید مشاهده می کنید کلیک های زیادی بدون هیچ هدفی خرج می شوند. شاید همانطور که قبلا اشاره کردم به خاطر جذاب بودن بنر! پس روی هم رفته تبلیغات در گوگل هدفمندی بیشتری نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی دارد. بیشتر هزینه شما در گوگل ادوردز صرفه جویی می شود.

 

انعطاف پذیری بالا

یکی از بهترین ویژگی های گوگل ادوردز انعطاف پذیری بالای آن است. بسیاری از بازاریابان دنیا تنها به همین دلیل از گوگل ادوردز در تبلیغات خود استفاده می کنند. گوگل ادوردز را می توانید با دیگر سرویس های بازاریابی و تحلیلی مثل گوگل آنالیتیکس هماهنگ کنید تا از این طریق به صورت کاملا حرفه ای تر بتوانید کمپین های تبلیغاتی خود را مدیریت کنید.

همچنین می توانید کاری کنید تا تبلیغات شما توسط گوگل ادوردز فقط برای افرادی با شرایط خاص نمایش داده شود. مثلا می توانید تبلیغات خود را برای نمایش، محدود به منطقه جغرافیایی خاصی یا محدود به دستگاه های خاصی مثل موبایل کنید. حتی زمان نمایش را نیز می توانید کنترل کنید. مثلا کاری کنید بین ساعت 12 شب تا 6 صبح تبلیغات شما نمایش داده نشود. چون ممکن است کلیک های بی اثری در آن تایم ها داشته باشید. البته تمام این شرایط بستگی به حوزه کاری شما دارد.

هر زمان که دوست داشته باشید از طریق پنل مدیریتی ادوردز تان می توانید نتایج را بررسی و آنالیز کنید. مثلا وضعیت کلیک روی کلمات کلیدی هدف یا هزینه های صرف شده برای هر کلیک را می توانید بررسی کنید.

حتی می توانید کلمات و عباراتی که برای نمایش تبلیغ خود در نظر گرفته اید را عوض کنید و نتایج را دوباره بررسی کنید.

 

بازگشت سرمایه (ROI) بالا

یکی از بارزترین ویژگی های تبلیغات در گوگل به گفته بسیاری از کارشناسان دیجیتال مارکتینگبازگشت سرمایه بالا است. درست است که بازگشت سرمایه به خیلی چیزها از جمله کیفیت محصولات و خدمات، اعتماد به برند، تبدیل مخاطبان به کاربران وفادار و سپس به مشتری و … بستگی دارد و همانطور که مشخص است در بسیاری از مواقع هم زمان بر است ولی اگر کمپین های تبلیغاتی شما در گوگل ادوردز بهینه باشد مطمئن باشید بازگشت هزینه بالایی نصیب شما خواهد شد.

البته این امر بستگی به خیلی چیزها دارد و به طور کلی باید دائما کمپین های تبلیغاتی خود را از تمام جوانب تحلیل و بررسی کنید تا بتوانید بهترین بازدهی ممکن را از گوگل ادوردز به دست بیاورید.

همچنین با محاسبه بازگشت هزینه های خود می توانید برنامه ریزی دقیق تری برای جذب مخاطب، مشتریان جدید و افزایش فروش خود داشته باشید.

 

کمک به رشد کسب و کارها

گوگل ادوردز علاوه بر خاصیت تبلیغاتی بودنش به گسترش کسب و کارهای آنلاین نیز می تواند کمک کند. خیلی از کسب و کارها از گوگل ادوردز برای شناخت بهتر از مخاطبان و مشتریان احتمالی شان استفاده می کنند.

به طور مثال بسیاری از سئو کارهای حرفه ای از گوگل ادوردز برای شناسایی کلمات و عبارات کلیدی پر مخاطب استفاده می کنند. حتی بعضی وقت ها فقط به خاطر شناسایی یک سری از کلمات کلیدی جدید و به درد به خور، کمپین هایی تبلیغاتی به صورت تستی در گوگل ادوردز لانچ می کنند.

علاوه بر این همانطور که اشاره کردم بسیاری از کسب و کارها از طریق گوگل ادوردز می توانند شناخت بهتری نسبت به مخاطبان خود داشته باشند. مثلا با بررسی کلمات کلیدی جست و جو شده می توانید متوجه آن شوید که مخاطبانتان بیشتر به چه موضوعاتی علاقه دارند؟ یا اینکه بیشتر چه زمان هایی در وب فعال تر هستند، بیشتر از چه محدوده های مکانی هستند، بیشتر کاربران شما موبایلی هستند یا دسکتاپی و اطلاعات بسیاری که ممکن است برای هر کسب و کاری مهم باشد.

به این صورت می توانید محصولات و خدماتی که ارائه می کنید را هدفمندتر در راستای نیازهای کاربرانتان تولید کنید تا کسب و کارتان بیشتر به سمت موفقیت سوق پیدا کند.

 

برندسازی با گوگل ادوردز

بسیاری از سایت ها و شرکت ها از گوگل ادوردز فقط به منظور برندسازی خود استفاده می کنند. در برندسازی فروش محصولات یا خدمات اصلا مهم نیست! مهم دیده شدن شماست. در واقع مهم تعداد نمایش کمپین های شماست که مشخص کننده این است که تبلیغ شما در معرض دید چه تعداد از مشتریان یا مخاطبان تان قرار گرفته است. در برندسازی شما فقط هزینه ی به خاطر سپردن شعارتان در ذهن مشتری را پرداخت می کنید.

بسیاری از شرکت ها از تبلیغات در گوگل به منظور افزایش آگاهی برند یا Brand Awarenessاستفاده می کنند. دیدن شدن برند شما و آشنا بودن آن برای مخاطبان تان سبب این می شود که در آینده تمایل بیشتری به استفاده از خدمات یا محصولات شما داشته باشند. همچنین ممکن است برند شما را به دیگران نیز معرفی کنند.

همچنین بسیاری از سایت ها هستند که با سئو و بهینه سازی سایت شان، هم اکنون در جایگاه های خوبی در نتایج جست و جوی گوگل قرار دارند ولی با این حال همیشه تبلیغات گوگل ادوردز آن ها فعال است. دلیل این کار هم جز قدرت نمایی در برابر رقبا چیز دیگری نیست.

 

آیا استفاده از تبلیغات گوگل (Google Adwords) واقعا موثر است؟

تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز

استفاده از تبلیغات در گوگل برای هر کسب و کاری فارغ از اینکه کوچک یا بزرگ باشد می تواند موثر باشد. خیلی از دوستانی که حرف از گرانی یا به صرفه نبودن گوگل ادوردز می زنند از روی عدم آگاهی و شناخت کافی این حرف ها را می زنند. در واقع دلیل اینکه خیلی از شرکت ها از گوگل ادوردز استفاده نمی کنند صحبت های منفی است که درباره آن شنیده اند.

ولی اگر کلاه خود را قاضی کنیم می بینیم که گوگل یکی از سودآور ترین شرکت های دنیا است و تنها منبع درآمد آن از تبلیغات در گوگل تامین می شود. همین و بس! پس اگر واقعا تبلیغ در گوگل موثر نباشد، اگر نسبت به بازدهی اش خیلی گران باشد، اگر نرخ بازگشت هزینه اش خیلی کم باشد و خیلی اگرهای دیگر پس چه طور گوگل انقدر از گوگل ادورزش درآمد دارد؟ چرا این همه شرکت و کسب و کارهای مختلف در دنیا ازش استفاده می کنند؟

کسانی که صحبت از خوب نبودن گوگل ادوردز می کنند کسانی هستند که تجربه خوبی از آن نداشته اند. کسانی هستند که از بهینه سازی صفحات فرود اطلاعاتی نداشتند. کسانی اند که در انتخاب کلمات کلیدی شان اشتباهات زیادی داشته اند، کسانی اند که تحلیل گران خوبی نبوده اند و در نهایت کسانی اند که خودشان متخصص نبوده اند هیچ بلکه از یک متخصص یا حتی یک مشاور هم در تبلیغات گوگل خود استفاده نکرده اند.

اگر می خواهید تبلیغات در گوگل برای شما موثر باشد و بیشترین بازدهی را برای شما داشته باشد باید با آگاهی کمپین های تبلیغاتی خود را در گوگل ادوردز راه اندازی کنید. به عنوان مثال آگاهی از بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی یا دارا بودن درجه کیفی خوب که باعث بالا بردن رنک تبلیغ شما از جانب گوگل می شود بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. در واقع رعایت موارد این چنینی در گوگل ادوردز به شما کمک می کند تا با کمترین هزینه بهترین بازدهی را کسب کنید.

 

چگونه در هزینه های گوگل ادوردز مان صرفه جویی کنیم؟

یکی از بهانه هایی که باعث می شود خیلی از دوستان از گوگل ادوردز استفاده نکنند هزینه های بالای این پلتفرم تبلیغاتی محبوب در دنیا است. در بعضی از کسب و کارها رقابت بر سر کلمات کلیدی بسیار شدید است. و همین قضیه باعث می شود در مزایده هایی که بر سر کلمات کلیدی انتخابی صورت می گیرد هزینه ها را بسیار بالا ببرد. شاید خیلی ها فکر کنند استفاده از گوگل ادوردز برای خیلی از کسب و کارها اصلا به صرفه نباشد!

به عنوان مثال در بعضی از حوزه های کاری مثل “تشریفات مجالس” قیمت هر کلیک گاهی به 8 دلار هم می رسد. یعنی به ازای هر کلیک ممکن است 8 دلار از موجودی حساب ادوردز شما کسر شود و شاید این برای خیلی از کسب و کارها هزینه بسیار بالایی باشد.

با گرانی این روزهای دلار در کشور ما و اینکه هزینه های تبلیغات در گوگل با دلار پرداخت می شود این بهانه تا حدودی قابل قبول است. اما این را بدانید با توجه به مزیت هایی که گوگل ادوردز دارد هزینه ای که بابت تبلیغ در گوگل پرداخت می کند کاملا به صرفه خواهد بود. در ادامه درباره مواردی صحبت می کنم که رعایت آن ها باعث صرفه جویی قابل قبولی در هزینه های تبلیغاتی تان در گوگل می شود.

 

خودتان نحوه کار را یاد بگیرید

همانطور که قبلا هم اشاره کردم نداشتن آگاهی در مورد تبلیغات در گوگل یکی از دلایلی است که باعث می شود بودجه تبلیغاتی خود را به راحتی از دست بدهید بدون آنکه بازگشت سرمایه ای برای شما داشته باشد. و قطعا این به معنی شکست خواهد بود.

اولین پیشنهاد من این است که خودتان دست به کار شوید و کار با پنل گوگل ادوردز را یاد بگیرید. ترفند های زیادی در گوگل ادوردز وجود دارد که به شما کمک می کند تا بهترین بازدهی را از تبلیغات خود داشته باشید. کلاس ها و دوره های آموزشی زیادی هم هستند که شرکت در آن ها می تواند شما را به یک متخصص تبلیغات در گوگل تبدیل کند.

اگر وقت یا حوصله یادگیری ندارید پیشنهاد می کنم حتما از یک متخصص در تبلیغات گوگل خود کمک بگیرید.

منبع : http://hamyareweb.co/google-adwords


همه-چیز-درباره-تبلیغات-در-گوگل همه-چیز-درباره-تبلیغات-در-گوگل همه-چیز-درباره-تبلیغات-در-گوگل همه-چیز-درباره-تبلیغات-در-گوگل همه-چیز-درباره-تبلیغات-در-گوگل امتیاز : 72 دیدگاه(0)

تاریخ: دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت: 10:12 بازدید: 120 نویسنده: پویا

موتورهای 10 سیلندر در مقایسه با نمونه‌های 8 سیلندر کمتر در خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال شاهد حضور برخی نمونه‌های قدرتمند در صنعت خودرو هستیم که قدرت اتومبیل‌های مطرح در این صنعت را تامین می‌کنند. این موتورها در مقایسه با موتورهای 12 سیلندر کوچک‌تر هستند ولی تفاوت چندانی با موتورهای 8 سیلندر ندارند به همین علت در خودروهایی که فضای محدودی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از شرکت‌ها برای جلوگیری از افزایش ابعاد کلی خودرو و همچنین استفاده از موتور پرقدرت، نسبت به تجهیز محصولاتشان به موتورهای 10 سیلندر از خود تمایل نشان می‌دهند.

موتورهای 10 سیلندر بسیار خاص هستند و صدای تولیدی به وسیله آن‌ها دلنشین است. صدای تولیدی این موتورها به گونه‌ای بوده که از فاصله چندین متری نیز می‌توان تشخیص داد با یک نمونه 10 سیلندر روبه‌رو هستیم. در حالی که هزینه توسعه موتورهای 10 سیلندر در مقایسه با نمونه‌های 12 سیلندر کمتر است، شرکت‌ها باید سرمایه‌گذاری زیادی برای توسعه این موتورها انجام دهند. به همین علت این موتورها در خودروهای سدان و یا هاچ‌بک ارزان‌قیمت مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. در ادامه به معرفی بهترین خودروهای مجهز به موتورهای 10 سیلندر می‌پردازیم.

 

بی‌ام‌و M5 با کد E60
 

بی‌ام‌و M5 به عنوان یک خودروی سدان قدرتمند در سال 1985 در معرض دید عموم قرار گرفت تا مفهومی تازه را در این صنعت ایجاد کند. این خودرو از زمان عرضه به بازار تا به امروز حرف‌های زیادی برای گفتن داشته است. نسخه‌های اولیه این خودرو دارای موتور 6 سیلندر خطی با حجم 3.5 لیتر بودند که قدرتی برابر با 252 اسب بخار تولید می‌کردند (موتور نمونه‌های اروپایی این خودرو قادر به تولید 286 اسب بخار قدرت بودند).

در سال 2005 این برند آلمانی تصمیم گرفت بی‌ام‌و M5 با کد E60 را با یک موتور ویژه معرفی کند. در این خودرو از یک موتور 10 سیلندر با حجم 5.0 لیتر استفاده شده است که قدرتی برابر با 500 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد. در حقیقت این موتور بیشتر از یک سدان خانوادگی مناسب یک خودروی مسابقه‌ای است. برخلاف نمونه‌های گذشته این محصول برای مشتریان در بازار ایالات متحده آمریکا از اهمیت بالاتری برخوردار بود چرا که بی‌ام‌و این خودرو را در نمونه‌هایی مجهز به گیربکس دستی تنها در این کشور عرضه کرد.

 

آئودی RS6
 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید موتورهای 10 سیلندر بیش از هر شرکتی بیشتر در محصولات جاده‌ای گروه فولکس واگن مورد استفاده قرار گرفته است (فولکس واگن زیرمجموعه‌های زیادی دارد). نسل دوم آئودی RS6 از یک موتور 10 سیلندر بهره می‌برد که حجمی برابر با 5.0 لیتر دارد.

این موتور قادر به تولید 579 اسب بخار قدرت و 649 نیوتون متر گشتاور است. این خودرو بسیار قدرتمند است به گونه‌ای که بسیاری از خودروهای سوپراسپرت قدرت کمتری را در مقایسه با این محصول در اختیار راننده قرار می‌دهند. آئودی این خودرو را در ایالات متحده آمریکا عرضه نکرده است با این حال شاهد حضور محصولات دیگری با برند آئودی و مجهز به موتور 10 سیلندر در بازار این کشور هستیم.

 

آئودی S6
 

آئودی S6 محصول دیگری از این شرکت آلمانی محسوب می‌شود که از موتور 10 سیلندر بهره می‌برد. در حالی که شایعات به استفاده از موتور لامبورگینی گالاردو در این خودروی آئودی اشاره می‌کردند، این دو موتور 10 سیلندر شباهت کمی با یکدیگر دارند. نسل سوم این خودرو با طراحی تهاجمی خود و همچنین استفاده از موتور 10 سیلندر یک خودروی سدان بسیار خاص بود.

جدیدترین نمونه این خودرو فاقد موتور 10 سیلندر است و آئودی تصمیم گرفته موتور کم‌مصرف‌تر و قدرتمندتر 8 سیلندر را در آن مورد استفاده قرار دهد. این موتور با حجم 4.0 لیتر و توربوشارژر دوقلو قادر به تولید قدرت بالایی است با این حال لذت رانندگی کمتری در مقایسه با نمونه 10 سیلندر دارد.

 

آئودی R8، لامبورگینی اوراکان، لامبورگینی گالاردو
 

موتور مورد استفاده در این خودروها یکسان است با این تفاوت که شرکت‌های سازنده بر روی آن‌ها بهینه‌سازی‌هایی را انجام داده‌اند تا به قدرت بیشتری دسترسی پیدا کنند. اولین نسل آئودی R8 دارای موتور 10 سیلندر FSI با حجم 5.2 لیتر بود که بر اساس موتور مورد استفاده در لامبورگینی گالاردو LP560-4 توسعه یافته بود با این تفاوت که به جای 552 اسب بخار قدرت قادر به تولید 525 اسب بخار قدرت بود.

جدیدترین نسل آئودی R8 V10 Plus به این موتور مجهز شده است که قدرتی برابر با 602 اسب بخار تولید می‌کند. از این موتور در لامبورگینی اوراکان پرفورمانته نیز استفاده شده که البته قدرت بیشتری در مقایسه با نمونه تولیدی آئودی تولید می‌کند (631 اسب بخار). لازم به ذکر است؛ تمامی نمونه‌های تولیدی آئودی R8 عملکرد بی‌نظیری از خود نشان می‌دهند که این موضوع در رابطه با نسخه پایه آن با موتور 540 اسب بخاری نیز صادق است.

 

پورشه کاررا GT
 

این محصول پورشه را باید یکی از بهترین خودروهای مجهز به موتور 10 سیلندر در صنعت خودرو دانست. صدای تولیدی توسط موتور پورشه کاررا GTبی‌نظیر است. یکی از بازیگران محبوب هالیوود، پاول واکر به علت تصادف با این محصول شرکت پورشه جان خود را از دست داد.

این خودرو به موتور 10 سیلندر با حجم 5.7 لیتر مجهز شده که قادر است قدرتی برابر با 603 اسب بخار را در اختیار راننده قرار دهد. شرکت سازنده تنها 1270 نمونه از این خودرو را تولید کرده است. طراحی زیبا، مشخصات فنی قدرتمند و تولید محدود باعث شده این خودرو با قیمت بسیار بالایی در بازار خرید و فروش شود.

 

لکسوس LFA
 

لکسوس LFA یکی از معدود خودروهای سوپراسپرت ژاپنی محسوب می‌شود که در بازار حضور دارد. توسعه این خودرو نزدیک به 10 سال زمان برده است و لکسوس پس از اطمینان از عملکرد مناسب LFA آن را در اواخر سال 2010 در معرض دید عموم قرار داد. بدنه این خودرو به وسیله فیبرکربن تقویت شده با پلیمر ساخته شده و شاسی آن بی‌نظیر است.

علاوه بر این ویژگی لکسوس خودروی سوپراسپرت خود را به یک موتور 10 سیلندر مجهز کرده که با حجم 4.8 لیتری خود می‌تواند 552 اسب بخار قدرت تولید کند. موتور این خودرو صدای لذت‌بخشی تولید می‌کند. لکسوس تنها 500 نمونه از این خودرو را تولید و در سال 2012 آن را از خط تولید خود خارج کرد. در حال حاضر این برند ژاپنی برنامه‌ای برای معرفی نسخه جایگزین آن ندارد.

 

دوج وایپر
 

شرکت‌های آمریکایی فعال در صنعت خودرو دیدگاه متفاوتی در مقایسه با برندهای اروپایی دارند. در سال 1991 شرکت دوج از خودرو سوپراسپرت وایپر رونمایی کرد. این محصول به موتور 10 سیلندر با حجم استثنایی 8.0 لیتر مجهز شده بود. در حالی که این موتور 8.0 لیتری تنها قادر به تولید 400 اسب بخار بود، گشتاور 630 نیوتون متری آن هر فرد علاقه‌مند به صنعت خودرو را شگفت‌زده می‌کرد.

این خودروساز در سال‌های اخیر از نمونه‌های جدید وایپر رونمایی کرده است و تمامی آن‌ها از موتورهای قدرتمندی بهره می‌برند. دوج در جدیدترین نسخه این خودرو از موتوری با حجم 8.4 لیتر استفاده کرده است که می‌تواند قدرتی برابر با 650 اسب بخار تولید کند.

 

دوج رم SRT-10
 

خودروی بعدی موجود در این لیست نیز یک محصول آمریکایی است. این تراک از موتور 10 سیلندر دوج وایپر بهره می‌برد که با حجم 8.3 لیتری خود قدرتی برابر با 500 بخار را در اختیار راننده می‌دهد. بدون هیچ شکی دوج رم SRT-10 یکی از قدرتمندترین تراک‌های بازار است.

این محصول شرکت دوج شتاب بسیار بالایی دارد. تولید این خودرو در مدت زمان دو سال کمتر از 10 هزار دستگاه بوده است که نشان از کمیاب بودن آن دارد. حداکثر سرعت رم SRT-10 به 247 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و سرعت آن در مدت زمان 4.9 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این تراک یکی سریع‌ترین محصولات در نوع خود محسوب می‌شود.

 

فولکس واگن فائتون و توارگ V10 TDI
 

پس از معرفی چندین نمونه گران‌قیمت مجهز به موتور 10 سیلندر، به سراغ خودروهایی می‌رویم که در کنار استفاده از موتور 10 سیلندر قیمت مناسبی دارند. اولین خودرو فولکس واگن فائتون است که برای رقابت با مرسدس بنز کلاس S و لکسوس LS توسعه یافته بود که البته نتوانست به فروش مناسبی دست پیدا کند. این خودرو فروش کمی داشت با این حال به موتور 10 سیلندر توربودیزل مجهز شده بود که البته در بازار ایالات متحده آمریکا عرضه نشد.

شرکت فولکس واگن تصمیم گرفت از این موتور در یکی دیگر از محصولات خود استفاده کند. نتیجه این اقدام عرضه توارگ با موتور 10 سیلندر توربودیزل برای مدت محدودی در بازار ایالات متحده آمریکا بود. این موتور قادر به تولید 309 اسب بخار قدرت است. افراد می‌توانند هم‌اکنون نمونه دست دوم این خودرو را با قیمت مناسبی در بازار‌های جهانی خریداری کنند.

 

فرمول 1
 

موتورهای 10 سیلندر در گذشته نقش مهمی در مسابقات فرمول 1 داشته‌اند. در دهه 80 و 90 میلادی رقابت در مسابقات فرمول 1 بسیار فشرده و سنگین بود. در این دوران اغلب تیم‌ها در خودروهای خود از موتورهای 10 سیلندر با حجم 3.5 لیتر استفاده می‌کردند. در سال 1988 و با ورود تکنولوژی توربوشارژ به دنیای خودروهای فرمول 1، استفاده از موتورهای 10 سیلندر محدود شد. در آن زمان بهترین موتورهای 10 سیلندر قادر به تولید 800 اسب بخار قدرت در دور موتور 16000 دور در دقیقه بودند. صدای تولیدی توسط این موتورها هر فرد علاقه‌مند به دنیای خودرو را عاشق خود می‌کرد.

در محدوده سال‌های 2000 تا 2005 موتورهای 10 سیلندر دوباره در خودروهای مسابقات فرمول 1 حضور پیدا کردند با این تفاوت که حجم آن‌ها کاهش پیدا کرده بود. این موتورها با حجم 3.0 لیتر در بهترین نمونه 900 اسب بخار قدرت در اختیار راننده قرار می‌دادند. در حال حاضر خودروهای فرمول 1 دارای موتورهای 6 سیلندر مجهز به توربوشارژر هستند که قدرتی مشابه با نمونه‌های 10 سیلندر تولید می‌کنند با این تفاوت که بهینه‌تر هستند. 
 

 
 

با-بهترین-موتورهای-10-سیلندر-در-صنعت-خودرو-آشنا-شوید با-بهترین-موتورهای-10-سیلندر-در-صنعت-خودرو-آشنا-شوید با-بهترین-موتورهای-10-سیلندر-در-صنعت-خودرو-آشنا-شوید با-بهترین-موتورهای-10-سیلندر-در-صنعت-خودرو-آشنا-شوید با-بهترین-موتورهای-10-سیلندر-در-صنعت-خودرو-آشنا-شوید امتیاز : 57 دیدگاه(0)

تاریخ: دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت: 10:08 بازدید: 78 نویسنده: پویا

توافق بر سر اینکه آیا ریپل (XRP) اوراق بهادار می‌باشد یا خیر هم چنان در بین اهالی صنعت ارز دیجیتال مورد بحث است. اکنون یکی از متخصصان اعلام کرده که ریپل (XRP) حتی یک ارز دیجیتال واقعی هم نیست. البته SEC هیچگونه بیانیه رسمی در این مورد صادر نکرده است.

بازیگران مهم ارز دیجیتال از XRP روی برمی‌گردانند

اخیرا کوین بیس (Coinbase) اعلام کرده است که در نظر دارد از ۵ توکن جدید پشتیبانی کند. استلار یکی از توکن هایی است که این صرافی ارز دیجیتالی در سان فرانسیسکو آن را بر روی پلتفرم خود اضافه کرده است. این در حالیست که بسیاری از افراد حاضر در این صنعت از رقابت بین ریپل و استلار با خبر می باشند.

 

کمتر از دو هفته قبل، استیون کوهن اعلام کرده بود که در شرکت Autonomous Partners سرمایه گذاری می‌کند. این شرکت یک صندوق پوشش ریسک مبتنی بر ارز دیجیتال می باشد. از طرف دیگر، صندوق پوشش ریسک آریانا سیمپسون اعلام کرده که بر روی توکن های ریپل (XRP) سرمایه گذاری نخواهد کرد. سیمپسون در این خصوص می گوید:

نگرانی بسیار زیادی در خصوص میزان متمرکز بودن ریپل (XRP) دارم و نگرانی های قانونی در این خصوص وجود دارد که آیا این توکن اوراق بهادار می باشد یا خیر.

با وجود تمام پیشرفت هایی که ریپل به آن دست یافته است، بحث های حول توکن های XRP بدون شک نقطه ضعف شرکت حساب می‌شود. حتی موضوع چندین دادخواست و شکایت در این اواخر مطرح بوده که طی آن سرمایه گذاران، ریپل را به فروش اوراق بهادار غیرقانونی به شکل توکن های XRP متهم کرده اند.

آیا ریپل (XRP) یک ارز دیجیتال واقعی است؟

آناتولی کاستلا، مدیرعامل Investments boldly اعلام کرد که ریپل (XRP) یک ارز دیجیتال واقعی نیست. طبق گفته های وی، این توکن ارائه خالصی از ارز دیجیتال نداشته است. وی همچنین ادامه داد:

ریپل یک پلتفرم در زمینه فناوری‌های مالی است که بهترین عناصر پول فیات و ارز دیجیتال را روی یک بلاک چین ترکیب کرده است. XRP در حقیقت یک پول فیات دیجیتال است نه یک ارز دیجیتال.

کاستلا همچنین از زیرساخت اولیه تکنولوژی ریپل ایراد گرفت و بیان کرد این فناوری فلسفه ارزهای دیجیتال واقعی مانند بیت کوین و اتریوم را بکار نبرده است. وی خاطر نشان کرد که حفظ و ذخیره ارزش XRP مانند ارز دیجیتال فیات توسط یک شرکت مجزا صادر شده است. وی عدم ماینینگ در شبکه را مانند یک کمبود و هشدار مهم قلمداد کرده است و گفت:

ریپل ماینینگ و ماینر ندارد. در عوض تراکنش ها از طریق بلاک چین متمرکز انجام می شوند تا آن را قابل اعتماد و سریع کند. XRP تنها یکبار توسط شرکت مادر Ripple Labs Inc استخراج شد که اکثر این ارز دیجیتال هم توسط خود این شرکت نگه داشته می‌شود.

کاستلا پیش بینی می‌کند که XRP هیچگاه نظیر بیت کوین و اتریوم مورد حمایت SEC قرار نخواهد گرفت و همچنین بیان کرد که اگر SEC در آینده XRP را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی کند، ارزش آن کاهش چشمگیری خواهد داشت.


ریپل-(XRP)-یک-ارز-دیجیتال-واقعی-نیست! ریپل-(XRP)-یک-ارز-دیجیتال-واقعی-نیست! ریپل-(XRP)-یک-ارز-دیجیتال-واقعی-نیست! ریپل-(XRP)-یک-ارز-دیجیتال-واقعی-نیست! ریپل-(XRP)-یک-ارز-دیجیتال-واقعی-نیست! امتیاز : 54 دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 30 دی 1396 ساعت: 17:46 بازدید: 213 نویسنده: پویا

با توجه به گسترش روزافزون اینترنت و استفاده از فضای مجازی در دنیا، فرصت‌های بسیار زیادی برای راه‌اندازی انواع کسب‌و‌کار‌های اینترنتی به وجود آمده است، شما با داشتن کمی خلاقیت می‌توانید به سادگی کسب‌و‌کار آنلاین خود را راه‌اندازی کرده و شروع به کسب درآمد از اینترنت کنید.

 

برای این منظور تنها کافیست نیاز جامعه‌ی کاربران فضای مجازی را شناسایی کرده و برای آن چاره‌ای بیندیشید، راه‌های مختلفی برای راه‌اندازی یک کسب‌ و کار اینترنتی وجود دارد، روش‌هایی مانند راه‌اندازی یک وبسایت، یک کانال تلگرام یا یک صفحه‌ی اینستاگرام، در ادامه با ما همراه باشید تا باهم به بررسی این موارد پرداخته و راه‌های راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار اینترنتی را بشناسیم.

راه‌اندازی یک وبسایت محتوا محور

شما میتوانید در عرض چند دقیقه یک وبسایت کوچک برای خود راه‌اندازی کنید یا از فردی متخصص بخواهید این کار را برای شما انجام دهد و پس از آن شروع به تولید محتوا در وبسایتتان کرده و بدین تریت اولین کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید، هرچند راه‌اندازی چنین وبسایتی احتمالا فرایند نسبتا ساده‌ای خواهد داشت، اما پیشبرد اهداف سایت و عمل‌کردن طبق برنامه‌ریزی نیازمند تلاش مستمر خواهد بود.

اگر بتوانید با محتوایی که منتشر می‌کنید توجه مخاطبین اینترنت را به وبسایتتان جلب کنید به راحتی و پس از گذشت زمانی اندک شرکت‌های اینترنتی تمایل به درج تبلیغات در صفحات وبسایت شما خواهند داشت، شما می‌توانید در ازای دریافت مبلغی مشخص تبلیغ آن‌ها را در وبسایت خود قرار دهید و بدین ترتیب از وبسایت خود کسب درآمد کنید، مهم‌ترین عامل موفقیت در این مورد داشتن یک وبسایت پر بازدید خواهد بود.

به عنوان مثال  را در نظر بگیرید، شما به عنوان مخاطب از مطالب سایت استفاده می‌کنند، شرکت‌های تبلیغات اینترنتی سفارش تبلیغ داده و ما در ازای دریافت مبلغی تبلیغات آن‌ها را در سایت و در معرض دید کاربران قرار می‌دهیم.

راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی

محصولی برای فروش دارید؟ بهترین ایده این‌است که یک وبسایت راه اندازی کرده و محصولات خود را در آن به فروش برسانید، شما میتوانید به راحتی با بانک (یا درگاه‌های واسطه) قرارداد بسته و مبلغ محصول را به صورت آنلاین از خریدار دریافت کرده و پس از آن محصول مورد نظر کاربر را در اختیار وی قرار دهید.

برای اینکه یک فروشگاه آنلاین موفق داشته‌باشید باید بتوانید اعتماد کاربران را به خود جلب کنید، در غیر اینصورت فروشگاه شما محکوم به شکست خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی “دیجی‌کالا” مثال بسیار خوبی در این مورد است، این وبسایت انواع و اقسام محصولات را به صورت آنلاین به فروش میرساند و به یکی از موفق‌ترین کسب‌و‌کارهای اینترنتی ایرانی بدل گشته است.

نیاز کابران اینترنت را شناسایی کنید

اگر بتوانید یک نیاز از کاربران اینترنت شناسایی کرده و آن‌را رفع کنید، به سرعت پیشرفت کرده وکسب‌و‌کارتان به نتیجه خواهد رسید، برای این منظور باید ایده‌پردازی کرده و جامعه‌ی کاربری را نیازسنجی کنید، اگر بتوانید یک کسب و کار متناسب با نیاز و خواسته‌ی کاربران راه‌اندازی کنید به شدت موفق خواهید بود، به عنوان مثال اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین مانند “اسنپ و تپسی” را در نظر بگیرید که چگونه به سرعت در بین اقشار مختلف جامعه رشد کرده و به محبوبیت رسیدند.

شما نیز اگر بتوانید چنین نیازهایی را شناسایی کرده و استارتاپ خود را راه‌اندازی کنید مطمئنا موفق خواهید بود و به یک کسب و کار درآمدزا تبدیل خواهید شد، پس همین الان سعی کنید به دنبال یک نیاز از کاربران گشته و برای رفع آن چاره‌ای اینترنتی بیندیشید!

استفاده از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی

مطمئنا تا به‌حال صفحات پرطرفدار را در شبکه‌های اجتماعی مشاهده کرده‌اید، صفحاتی که شاید تنها به وسیله‌ی ساخت و انتشار متن یا محتوای چند رسانه‌ای مخاطبین زیادی را برای خود دست‌و‌پا کرده اند، این فرایند نیز مانند روش کسب درآمد از وبسایت محتوا محور بوده و درصورتی که صفحه‌ی شما مخاطبین زیادی داشته باشد میتوانید تبلیغات مختلفی را در آن قرار داده و به کسب درآمد بپردازید، هرچند این نوع کسب و کار هیچگاه نمی‌تواند جای یک وبسایت حرفه‌ای را برای شما بگیرد و دارای ریسک‌های متعددی خواهد بود.

کانال و ربات‌های تلگرامی را دریابید!

تلگرام در ابتدا یک اپلیکیشن پیام‌رسان ساده بود، به مرور قابلیت کانال‌ها، ساخت ربات و… به آن اضافه‌شد و پتانسیل درآمدزایی بسیار زیادی را در بستر خود به وجود آورد، شما میتوانید تنها در چند ثانیه یک کانال تلگرامی برای خود ایجاد کنید و شروع به تولید محتوا در آن کنید، در صورتی که بتوانید مخاطبین قابل قبولی برای کانال خود جذب کنید، تبلیغات نیز جذب خواهید کرد و می‌توانید از کانال خودکسب درآمد داشته باشید.

 

همانگونه که متوجه شده‌اید، برای این مورد نیز باید بتوانید مخاطبین زیادی برای کانال خود جذب کنید که اینکار نیازمند صرف وقت یا هزینه خواهد بود.

یکی دیگر از قابلیت‌های تلگرام ربات‌های آن هستند، اگر دانش برنامه‌نویسی دارید میتوانید سفارش‌های مختلفی را دریافت کرده و برای آن‌ها ربات طراحی کنید، همچنین می‌توانید ایده‌ی خودتان را پیاده‌سازی کرده و خدمت یا قابلیتی را در بستر تلگرام ارائه دهید.

حتما با مطالعه‌ی این مقاله متوجه شده‌اید که برای راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین راه‌های زیادی پیش‌روی شماست، اما مهم‌ترین نکته برای موفقیت در این زمینه جلب توجه و اعتماد کاربران می‌باشد، اگر بتوانید مخاطبان اینترنت را جذب خود کنید مطمئنا موفق خواهید شد و در غیر این صورت کسب و کار شما محکوم به شکست خواهد بود، چه بسا وبسایت‌های مختلفی که راه‌اندازی شدند، اندکی فعالیت کردند و در پایان به دلیل عدم وجود مخاطب به دست فراموشی سپرده‌شده و پس از مدتی برای همیشه خاموش شدند.

منبع : همیار وب


چگونه-یک-کسب‌و‌کار-آنلاین-برای-خود-راه‌اندازی-کنیم؟ چگونه-یک-کسب‌و‌کار-آنلاین-برای-خود-راه‌اندازی-کنیم؟ چگونه-یک-کسب‌و‌کار-آنلاین-برای-خود-راه‌اندازی-کنیم؟ چگونه-یک-کسب‌و‌کار-آنلاین-برای-خود-راه‌اندازی-کنیم؟ چگونه-یک-کسب‌و‌کار-آنلاین-برای-خود-راه‌اندازی-کنیم؟ امتیاز : 60 ادامه مطلب| دیدگاه(0)

آخرین مطالب

مطالب محبوب

صفحات مطالب

1|